مادر تو تمام شادی هایت را به من بخشیدی و غمهایت را در خود فرو ریخته ای، تا نفس دارم و بعد از مرگ نیز روحم فراموشت نخواهد کرد. ای خدای بزرگ! به من توانائی بده هرگز از پله های غرور بالا نروم و لحظات شادم را در کنارش باشم. کمک کن قلب رئوف و قشنگ این فرشته زمینی ات را هرگز نلرزانم و آسمان آرزوهایش را خراب نکنم. روزت مبارک

 تاريخ : شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۳ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

با عرض تبریک سال نو وبا آرزوی موفقیت وسربلندی همه دانش اموزان عزیز وگرامی این اموزشگاه وعرض تبریک ممتازین آزموت مرات اسفندماه

96.gif96.gif96.gif

اسامی منتخبین آزمون واله شماره4

کلاس هفتمth_flowers.gif

1-ملیکا درویشی

2-کتایون الوانی

3-زینب پرویز

4-مهسا نعناکار

5-ریحانه سادات ساداتی

کلاس سومklaproosjemini.gif

1-یاسمن گیلاسی

2-طلیعه صدیقیان

3-عارفه احمدی

4-ریحانه عصارزاده

5-پرستو سرچمی

5- فاطمه پورمدنی

fa.gif125.gifتاريخ : شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ | ۱۳ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

دنیای تصاویرمتحرک -ziba-gifs.mihanblog.comتاريخ : یکشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم بر همه ایرانیان پاک پندار، راست گفتار و نیک کردار خجسته بادتاريخ : یکشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
 

مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا (مسجد) بخواند. لباس پوشید و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، مرد زمین خورد و لباسهایش كثیف شد. او بلند شد، خودش را پاك كرد و به خانه برگشت. مرد لباسهایش را عوض كرد و دوباره راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد و در همان نقطه مجدداً زمین خورد!
 
 او دوباره بلند شد، خودش را پاك كرد و به خانه برگشت. یك بار دیگر لباسهایش را عوض كرد و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، با مردی كه چراغ در دست داشت برخورد كرد و نامش را پرسید. مرد پاسخ داد: (( من دیدم شما در راه به مسجد دو بار به زمین افتادید.))، از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راهتان را روشن كنم.
مرد اول از او بطور فراوان تشكر می كند و هر دو راهشان را به طرف مسجد ادامه می دهند. همین كه به مسجد رسیدند، مرد اول از مرد چراغ بدست در خواست می كند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند. مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می كند.
 مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تكرار می كند و مجدداً همان جواب را می شنود. مرد اول سوال می كند كه چرا او نمی خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند. مرد دوم پاسخ داد: ((من شیطان هستم.)) مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد.
 شیطان در ادامه توضیح می دهد:
 ((من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم كه باعث زمین خوردن شما شدم.))
 وقتی شما به خانه رفتید، خودتان را تمیز كردید و به راهمان به مسجد برگشتید، خدا همه گناهان شما را بخشید. من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نكرد، بلكه بیشتر به راه مسجد برگشتید. به خاطر آن، خدا همه گناهان افراد خانواده ات را بخشید. من ترسیدم كه اگر یك بار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم، آنگاه خدا گناهان افراد دهكده تان را خواهد بخشید. بنا براین، من سالم رسیدن شما را به خانه خدا (مسجد) مطمئن ساختم. 

arash khamooshi (7 of 34)-1.jpg


 تاريخ : سه شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

براساس تحقیقات انجام شده از ۷۰سال عمر به طور متوسط

۲۵   سال در خواب
۸    سال صرف مطالعه و یادگیری
 
۶    سال صرف استراحت و بیماری
 
۷    سال صرف تفریح و تعطیلات

۵   سال صرف رفت و آمد
 
۴   سال صرف خوردن و آشامیدن

۳   سال صرف آمادگی برای انجام فعالیت های یاد شده می شود
 

و به این ترتیب فقط ۱۲سال صرف کار مفید می شودتاريخ : سه شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

اسامی دانش اموزانی که برای روز یکشنبه در طرح دانش آموزمحوری (طرح مدام ) جهت همکاری انتخاب شده اند

1-سبا حکیمی                  مدیر

2- پرستو سرچمی                   معاون

3- ملیکا مهدوی                مربی پرورشی

4-ریحانه عصارزاده                     دبیر دینی

5- طلیعه صدیقیان               دبیر دینی

6- فاطمه پورمدنی                   دبیر عربی

7- فاطمه نجفی                     دبیر ادبیات

8- عارفه تخت کش                   دبیر ادبیات

9- یاسمن گیلاسی                     دبیر قران

10- ریحانه سادات ساداتی                   دبیرفارسی

11- فاطمه سهیلی                            دبیر عربی

12- فاطمه سادات میرجمالی                    دبیر قرآن

13- کتایون سادات الوانی               تفکر وسبک زندگی

06774191612458417550.jpg

img_0063.jpg 

40028351556422839822.jpg

08270193115959034702.jpg

42274688472817541080.jpg

08016754882855434624.jpg

68252685458423791497.jpg

97551972721531200258.jpg

14580557610656885484.jpg

62456159154188917590.jpg

26772712490297580338.jpg

20078382974715810901.jpg

38465446626202227926.jpgتاريخ : دوشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۰ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

لحظه تحویل سال 1393 هجری شمسی : پنجشنبه 29 اسفند 1392 , ساعت 20:27:07 - مطابق 18 جمادی‌الاولی 1435 هجری قمری و 20 مارس 2014 میلادی .

نام سال : اسب

خصوصیات متولدین سال اسب :

نجیب و برازنده , اسب همیشه فوق‌العاده به نظر می‌رسد عاشق مکان‌های عمومی، ورزشکار، شوخ، نکته‌سنج، زرنگ، ناآرام، خودخواه، خود‌دوست، اقتصاد‌دان، به خاطر عشق از همه چیز می‌گذرد. خونگرم هیجانی و نا‌آرام است. اسب با بز و سگ و ببر می‌تواند زندگی خوبی داشته باشد ولی با موش هرگز.

اسب همیشه خود را آراسته و ستودنی می نماید . جاذبه جنسی او خیره كننده است و می داند چگونه لباس بپوشد. او به مكان های عمومی مانند: كنسرت، تئاتر، گردهمائی ها، مسابقات ورزشی ومهمانی ها علاقه خاصی دارد. وی اغلب خوش اندام و ورزشكار است.

اسب بسیار خوش برخورد ، خوش صحبت، با نشاط، دلسوز،‌شوخ، سرگرم كننده و در همه حال محبوب و دوست داشتنی است.

روحیه اسب با فعالیت های سیاسی بسیار سازگار است و این گونه كارها او را خشنود می كند و به او امكان رشد می دهد. اسب با شگردی خاص ، دیگران را زیر سلطه خود در می آورد و فرمان بردار خود می كند.

اسب بسیار حاضر جواب است و پیش از آن كه لب به سخن بگشایید بحث وگفت و گویی ـــ چه در آن سر رشته داشته باشد یا نه ـــ وارد شود و بر دیگران پیشی بگیرد.

اسب در كارهای عملی هم به اندازه كارهای فكری ، توانمند،‌ خلاق و ماهر است. اما در حقیقت ، او بیشتر زرنگ است تا با هوش و خودش نیز این را می داند؛ به همین دلیل، برخلاف ظاهری آرام و مطمئن ، اعتماد به نفس ندارد و موجودی ضعیف است.

اسب بی تاب ، تند خو، نازك دل و پرشور و حرارت است؛ از این رو گاه از نفوذ كلام خود برای سیطره بر دیگران استفاده می كند. كسانی كه یك بار از خشم و غضب اسب آسیب دیده باشند، دیگر هرگز نسبت به او خوش بین نخواهد بود و همیشه از او می هراسد و برای پیروزی در زندگی باید خود را كنترل كند.

اسب موجودی خود خواه است و هر كس كه در راه رسیدن او به اهدافش مانع ایجاد كند ، لگد كوب می كند. افزون بر این،‌تا اندازه ای متكبر و خودپسند است و به مشكلات و ناراحتی های دیگران اهمیت نمی دهد وتنها به امور مربوط به خودش می پردازد؛ با این حال ، در صورت لزوم ، با شجاعت تمام در امور دیگران دخالت و وساطت می كند. اسب مستقل ، سر كش و خود سر است. او همیشه راه خود را می رود و نصایح دیگران را قبول نمی كند. اسب خیلی زود آغوش خانواده را ترك می كند تا زندگی اش را بسازد . او این كار را با میل و رغبت انجام می دهد ، زیرا زندگی مستقل و مطابق میل و سلیقه شخصی را بر هر چیز دیگر ترجیح می دهد.

وقتی اسب به میل خود خانه و خانواده ای درست می كند،‌سر پرستی آن را به عهده می گیرد و به خانواده خود عشق می ورزد. اسب در زندگی خانوادگی سالار وارباب است و كار ، مشكلات ، تندرستی و حتی اتوی لباسهایش بر عهده دیگران است كه البته این برخورد و نگرش اسب چندان هم دور از انصاف نیست؛ زیرا در حقیقت ، حضور او ضامن بقای خانواده است و اگر زمانی به هر علت خانه و خانواده را ترك گوید،‌همه چیز مانند خانه ای پوشالی در هم می ریزد.

لذا ،‌با این موجود خودخواه ، فقط برای خود و موفقیت های شخصی اش كار می كند؛ اما بی شك همیشه بازده كاری اش فوق العاده عالی است و برای دیگران مفید است.

اسب زحمتكش است و در امور مالی دیدی كار شناسانه داشته و ماهرانه عمل می كند. اما متاسفانه از آن جا كه دارای روحیه متغیری است ، ممكن است توجه خود را به امور دلخواهش از دست بدهد؛ این امور می تواند عاشقانه ، مربوط به كار و یا هر مورد دیگری باشد و تفاوتی ندارد . اما نگران نباسید، او دوباره با همان میزان موفقیت خواهد رسید.مشروط بر آن كه انجام كار مورد نظر نیاز به گوشه گیری ، تفكر و عمق نداشته است و نیاز به بودن در میان دیگران دارد تا او را تایید و ستایش كنند.

اسب در ارتباط با جنس مخالف ، موجودی ضعیف است. او به خاطر عشق از همه چیز می گذرد و آنچنان مجذوب عشق می شود كه همه چیز را از یاد می برد؛ به همین دلیل ، با آن همه استعداد های مثبتش ، زندگی اش رضایت بخش نیست و راضی اش نمی كند. اما اگر او بتواند بر این ضعف خود غلبه كند و اهداف خواسته هایش بر خشم و هیجانش غلبه كند، زندگی شاد و موفقی خواهد داشت.

در دوران كودكی و جوانی اسب ، پر فراز و نشیب است . او در جوانی خانه و خانواده اش را ترك می كند كه همین امر باعث دل شكستگی و افسردگی اسب می شود. زندگی عشقی او نیز هرگز بی دردسر و راحت نیست؛ اما دوران پیری آرامی خواهد داشت.

نماد اسب آتش - كه هر شصت سال یك بار تكرار می شود - ( سالهای 1285، 1344، 1404 و ... ) برای خود اسب و خانواده اش شگون ندارد، زیرا در این سال ها خصوصیات مثبت و سودمند وجود اسب تبدیل به ویژگی های زیان آور و شرارت آمیز می شود و خانواده او در معرض یماری های خطرناك، تصادف و بد اقبالی قرار می گیرند.

مردان و زنانی كه در سال اسب آتش متولد شوند، از نظر شخصیتی همان خصلت های متولدان سال اسب را دارند اما صفات خوب و بدشان شدیدتر است. آنان بسیار كوشاتر، زیرك تر، مستقل تر، خوش ذوق تر و با استعدادتر و بیش از دیگران خودخواه هستند. آوا فان دات میهن بلاگ دات کام روحیه پر شر و شور و خود پسندی دیوانه وار اسب، روابط عشقی او را به سوی زیاده روی های زیان بار سوق می دهد.

بعضی بر این باورند كه متولدان سال اسب آتش، بر افراد خانواده خود نفوذ عجیبی دارند؛ اما باور عموم این است كه اسب های آتشین برای خانه ای كه درآن متولد شده اند و نیز برای خانوده ای كه خود تشكیل خواهند داد، مشكل سازند.

شایان ذكر است كه متولدان سال اسب آتش به شغل های متنوع تر،‌ جالب تر و استثنایی تر از متولدان سال اسب عادی می پردازند و احتمال این كه به خوشنامی یا بدنامی، شهره شوند، بیشتر است.

شخصیت شناسی متولدین ماههای سال اسب :

فروردین : اسب بخار! او تند خو، پرخاشگر، بداخلاق و آتشین مزاج است. ای كاش می توانست افكار و اهداف خود را پی گیری كند.

اردیبهشت : اسب درشكه! خودخواهی او از اسب های دیگر كمتر و اهل ساخت و پاخت است.

خرداد : اسب اصیل! هنوز به او دهنه زده نشده است. او هر كاری را كه شروع كند، هرگز به پایان نمی رساند.

تیر : اسب عصاری! او بسیار احساساتی است، مرتب به دور خود می چرخد و هرگز زندگی مطابق میل او نیست.

مرداد : اسب صورت فلكی قنطورس! او توان انجام هیچ كاری را ندارد و تنها به خود فكر می كند.

شهریور : یابو! موجود لایقی است؛ اما متاسفانه نمی توان به او اعتماد كرد. او واقع بین و كاری است.

مهر : اسب سیرك! او با پرهای روی سرش دائماً می رقصد؛ اما دقیقاً آنطور كه دوست دارد، عمل می كند.

آبان : اسب وحشی! او پر هیجان ترین و احساساتی ترین اسب هاست.

آذر : اسب مزرعه! او بی اراده، كارش را تا آخر انجام می دهد.

دی : اسب مسؤولیت شناس! او استثنایی ترین اسب هاست؛ البته گرفتاری هایی نیز خواهد داشت.

بهمن : اسب مسابقه! باید امید داشت كه مراقب سواركارش باشد.

اسفند : اسب روشن فكر و غمگین! او شاد و سر حال است؛ اما از خود رضایت ندارد. او فقط به كارهایی فكر می كند كه می توانسته آنها را انجام دهد.

 تاريخ : یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

برگزاری اردوی علمی ،تفریحی به کویر مرنجاب در روز چهارشنبه ۱۴ اسفند

77294349859774599580.jpg

84966113342389296471.jpg

 

09121702526612652223.jpg

65016234230783423207.jpg

29215969150850971703.jpg

38817886650458846363.jpg

78229774528057273958.jpg

50111726803357669139.jpg

 تاريخ : یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
روزی لقمان به پسرش گفت امروز به تو 3 پند می دهم که کامروا شوی.
اول این
که سعی کن در زندگی بهترین غذای جهان را بخوری!
دوم اینکه در بهترین بستر و
 
 رختخواب جهان بخوابی !سوم اینکه در بهترین کاخها و خانه های جهان زندگی کنی !!!پسر
 
لقمان گفت ای پدر ما یک خانواده بسیار فقیر هستیم چطور من می توانم این کارها را انجام
 
دهم؟لقمان جواب داد :اگر کمی دیرتر و کمتر غذا بخوری هر غذایی که میخوری طعم
 
بهترین غذای جهان را می دهد . اگر بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی در هر جا که خوابیده
 
ای احساس می کنی بهترین خوابگاه جهان است . و اگر با مردم دوستی کنی و در قلب آنها جای
 
می گیری و آنوقت بهترین خانه های جهان مال توست....
 
 


تاريخ : یکشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۳ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

دست خط شما به کدام دسته تعلق دارد...

کسانى که خطى نامرتب دارند

احتمالاً در زندگى بسيار فعال هستندو به همين دليل برايشان مشکل است که بتوانند ثابت و بى تحرک بمانند و برخى از کارهايشان حساب شده و سنجيده نيست. به همين دليل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غيرقابل پيش بينى هستند. آزادى شخصيتى براى آن ها خيلى مهم است و اهميت زيادى به استقلال خود مى دهند و ممکن است گاهى خيلى احساساتى رفتار کنند

کسانى دست خط مرتب و خوانايى داشته باشند

مى توان اين طور برداشت کرد که آن ها خودشان را بسيار کنترل مى کنند و دوست ندارند به راحتى شخصيت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برايشان مشکل است که احساساتشان را بروز دهند و آن را سرکوب مى کنند.

کسى که خيلى پررنگ مى نويسد و قلم را زياد فشار مى دهد

احتمالاً علاقه زيادى به مخالفت کردن با ديگران دارد؛ چرا که احساس قدرت واعتماد به نفس زيادى مى کند و دوست دارد روى ديگران اعمال نفوذ کند و به همين خاطر شخصيت افراد را درست درک نمى کند.

کسانى که خيلى کمرنگ مى نويسند

احتمال اين که فردى حساس و دلسوز باشند بسيار زياداست و موقعيت ديگران را حتى بيشتر از خودشان درک مى کنند و اين امکان نيز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خيلى راحت ضربه مى خورند و وقتى ديگران از آن ها انتقاد مى کنند خيلى سريع از موضع خودشان عقب نشينى مى کنند.

کساني که خيلى کند و آهسته مى نويسند

به سرعت قادر به نشان دادن عکس العمل نيست؛ اين افراد احتمالاً به زمان بيشترى براى ابراز عقيده خود نياز دارند. افرادى که آهسته مى نويسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظه کار و محتاط هستند و در نتيجه به زمان بيشترى براى فکر کردن و فهميدن نياز دارند و در ابراز احساسات شان هم کند هستند و اغلب دوست دارند هيچ تصميمى نگيرند تا اين که يک تصميم غلط بگيرند.

کساني که دست خط تند و شتابزده اى دارند

احتمالاً افرادى کم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مى شوند و از نظر خلق و خو بسيار لحظه اى هستند. سريع درک مى کنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پايدار نيستند و اغلب به دليل شتابزدگى در تصميم گيرى دچار لغزش و خطا شده و از اين که در آرامش به حرف هاى دوستانشان گوش کنند خسته مى شوند.

کساني که دست خط ساده اى دارند و خيلى ابتدايى مى نويسند

در روابط با ديگران ترجيحاً واقع گرا و با تدبير هستيد و نمى توانيد قبول کنيد که گاهى بايد با ديگران کنار بياييد و به آن ها توجه کنيد و همچنين اطرافيان به ندرت از آن چه درون شما مى گذرد آگاهى پيدا مى کنند.

برنده  مهر ماه مطالب روزانه اعضا

کساني که دست خطى زيبا و پررنگ و لعابى دارند

اين امکان وجود دارد که گاهى به شدت رسمى برخورد کرده و خيلى مفصل و با علاقه درباره مسايل دلخواهتان حرف بزنند و اين احتمال نيز وجود دارد که درخواسته ها و تمايلات تان پرتوقع و رويايى باشند.

اگر شما خود را داراى دست خط ريزى مى بينيد و بسيار کوچک مى نويسيد

احتمالاً شما توانايى هاى خود را دست کم مى گيريد و خودتان را از آن چه واقعاً هستيد کمتر ارزيابى مى کنيد و ممکن است گاهى تنگ نظر و خرده گير باشيد.

اما اگر درشت مى نويسيد

اين احتمال وجود دارد که خودتان را زيادى بزرگ و مهم جلوه داده و گاهى بسيار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار مى کنيد.

اگر کسى دست خط شکسته اى دارد و حروف را زوايه دار و شکسته مى نويسد

فردى بسيار با اراده مى باشد و در کارهايش حد وسط را قبول ندارد و به همين علت اهل سازش و مصالحه نيست و اغلب به همين خاطر که وسط را دوست ندارد از ديگران خسته مى شود و تصميمى نمى گيرد چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب کند.

اگر فردى دست خط ملايم و کشيده اى دارد

آدمى چند بعدى است و مى تواند مشکلاتش را از زواياى مختلف بررسى و درک کند. برايش تنوع مهم است و گاهى احساس مى کند استعدادهاى زيادى دارد و نمى تواند هيچ کدام شان را به درستى شکوفا کند. ممکن است فردى زود رنج باشد و به ندرت عليه برداشت ها و انتقادات ديگران از خود دفاع کند.

اگر کلمات را در هم و فشرده مى نويسيد

احتمالاً شما فرد راحتى نيستيد و در جمع خودتان را کنارى مى کشيد و مى خواهيد کنترل خود را از دست ندهيد. از برقرارى رابطه با ديگران خوشتان نمى آيد و گاهى دوست نداريد خود را فردى خوش فکر نشان بدهيد. اغلب بعد از ديگران ابراز عقيده مى کنيد و عقيده خود را مى گوييد واين به اين علت است که قدرى محتاط هستيد.

کسى که کلمات را با فاصله و باز باز مى نويسد

خيلى راحت با ديگران رابطه برقرار کرده و خيلى ساده و بى تکلف و مستقيماً به ديگران نزديک مى شود. گاهى به راحتى از کوره درمى رود و با اين کار ممکن است به حريم شخصى ديگران تجاوز کند و اين به اين علت است که او ارزشى به خوددارى کردن و کنترل خود نمى دهد، اما انسانى کوشا و باطراوت است که سريع تصميم گرفته و با کارهاى خود به ديگران خدمت مى کند.تاريخ : شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۴ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

داستان هاي كوتاه و پند اموز

در زمان ها ي گذشته ، پادشاهي تخته سنگ را در وسط جاده قرار

 داد و براي اين كه عكس العمل مردم را ببيند خودش را در جايي

 مخٿي كرد. بعضي از بازرگانان و نديمان ثروتمند پادشاه بي تٿاوت ازكنار تخته سنگ مي گذشتند. بسياري هم غرولند مي كردندكه اين

 چه شهري است كه نظم ندارد. حاكم اين شهر عجب مرد بي

 عرضه اي است و ... با وجود اين هيچ كس تخته سنگ را از وسط بر
نمي داشت . نزديك غروب، يك روستايي كه پشتش بار ميوه و

 سبزيجات بود ، نزديك سنگ شد.

بارهايش را زمين گذاشت و با هر زحمتي بود تخته سنگ را از وسط

 جاده برداشت و آن را كناري قرارداد. ناگهان كيسه اي را ديد كه زير

 تخته سنگ قرار داده شده بود ، كيسه را باز كرد و داخل آن

سكه هاي طلا و يك يادداشت پيدا كرد. پادشاه در ان يادداشت

 نوشته بود : " هر سد و مانعي ميتواند يك شانس براي تغيير زندگي انسان باشد

  

 تاريخ : شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ | ۱۰ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

 

پادشاهی پس از این که بیمار شد گفت 

نصف قلمرو پادشاهی ام را به کسی می دهم که بتواند مرا معالجه کند.

تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانستند.

تنها یکی از مردان دانا گفت: "فکر کنم می توانم شاه را معالجه کنم. اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، شاه معالجه می شود".
شاه پیک هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد....
آن ها در سرتاسر مملکت سفر کردند، ولی نتوانستند آدم خوشبختی پیدا کنند. حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد.
آن که ثروت داشت، بیمار بود. آن که سالم بود در فقر دست و پا می زد، یا اگر سالم و ثروتمند بود، زن و زندگی بدی داشت. یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند. خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند.

آخرهای یک شب، پسر شاه از کنار کلبه ای محقر و فقیرانه رد می شد که شنید یک نفر دارد چیزهایی می گوید:

"شکر خدا که کارم را تمام کرده ام. سیر و پر غذا خورده ام و می توانم دراز بکشم و بخوابم! چه چیز دیگری می توانم بخواهم؟"


پسر شاه خوشحال شد و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند و پیش شاه بیاورند و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند.

پیک ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند، اما مرد خوشبخت آن قدر فقیر بود که پیراهن نداشت

 تاريخ : چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

گوشه ایی از فعالیتهای انجام شده دهه فجر ۹۲

سخنرانی جناب آقای یزدان خواه.ازطرف بسیج برای دانش اموزان در برنامه صبحگاه

43841935459093494115.jpg

23857460633745039622.jpg

96806441905237403053.jpg

پختن آش هرساله درروز۲۱ بهمن ماه درمدرسه

57646213433436595830.jpg

99681800501661444185.jpg

50771493568694901570.jpg

83532574620440007488.jpg

68765297634616465517.jpg

حضور دانش آموزان در گلزار شهدا

83102895471499458720.jpg

61029888957578111072.jpg

62821011407110158357.jpg

13518171374654125112.jpg

54940654503944849741.jpg تاريخ : یکشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

با عرض تبریک به دانش اموزان عزیزی که درا متحانات ترم اول رتبه اول تا سوم راکسب نموده اند

کلاس هفتم

نام دانش اموز                               معدل

ملیکا درویشی                              20

ریحانه سادات ساداتی                    20

فاطمه سادات میرجمالی                 20

زینب پرویز                                      19.79

کتایون الوانی                                    19.71

فاطمه سهیلی                                  19.71

کلاس سوم

فاطمه پورمدنی                                20

عارفه تخت کش                               20

سبا حکیمی                                     20

طلیعه صدیقیان                               20

یاسمن گیلاسی                               20

نگین محتاج خدا                               20

فاطمه نجفی                                  20

ریحانه عصارزاده                          19.94

            ملیکا مهدوی                           ۱۹.۸۳ 

       تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

عکسهای ویژه دهه فجر 22 بهمن

۱۲ بهمن ۵۷ یک روز به یاد ماندنی برای مردم ایران یادش گرامی 

سخنرانی امام خمینی (ره) در بهشت زهرا - 12 بهمن 1357

 

نه قلـب پیـر و جـوان پر شـد از محبــت او

حبـیب قــلب مصفــای نـو نـهـــالان شــد

به سردی دی و بهمن که ناله یخ می زد

صفــای آمــدنـش گـرمــی بـهــاران شــدتاريخ : شنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۲ | ۱۳ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

اسرار روانشناسانه شکل امضاء!

 کسانی که به طرف عقربهای ساعت امضاء می‌کنند انسان‌های...

*کسانی که به طرف عقربهای ساعت امضاء می‌کنند انسان‌های منطقی هستند.

*کسانی که بر عکس عقربه‌های ساعت امضاء میکنند دیر منطق را قبول می‌کنند و بیشتر غیر منطقی هستند.

*کسانی که از خطوط عمودی استفاده میکنند لجاجت و پافشاری در امور دارند.

*کسانی که از خطوط افقی استفاده میکنند انسان‌های منظّم هستند.

*کسانی که با فشار امضاء می‌کنند در کودکی سختی کشیده‌اند.

*کسانی که پیچیده امضاء می‌کنند شکّاک هستند.

*کسانی که در امضای خود اسم و فامیل می‌نویسند خودشان را در فامیل برتر می‌دانند.

*کسانی که در امضای خود فامیل می‌نویسند دارای منزلت هستند.

*کسانی که اسمشان را می‌نویسند و روی اسمشان خط می‌زنند شخصیت خود را نشناخته‌اند.

*کسانی که به حالت دایره و بیضی امضاء می‌کنند، کسانی هستند که میخواهند به قله برسند.تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۲ | ۱۰ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

دلا میلاد ختم المرسلین است              فروغ آسمانی در زمین است
                     محمد (ص) مهر ظلمتْ سوز آمد            شب یلدای ما را روز آمد

هفده ربیع الاول، سالروز طلوع خورشید پرفروغ آسمان علم الهى و برگیرنده نقاب از چهره حقایق، امام جعفر صادق علیه السلام بر همه مسلمانان عالم مبارک باد!

حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.

حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ رئيس‌ مذهب‌ جعفرى‌ ( شيعه‌ ) در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود .تاريخ : دوشنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
همکاری شورای دانش اموزی در اجرای تمام برنامه های پرورشی

img_0004.jpg

img_0014.jpg

img_0032.jpg

img_0050.jpg

96078956910799366385.jpg 

img_0071.jpg

img_0081.jpg

img_0087.jpg

 تاريخ : دوشنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۲ | ۹ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
درسی برای زندگی
پاشاه بزرگ یونان، اسکندر، پس از تسخیر کردن حکومت های پادشاهی بسیار، در حال بازگشت به وطن خود بود. در بین راه، بیمار شد و به مدت چند ماه بستری گردید. با نزدیک شدن مرگ، اسکندر دریافت که چقدر پیروزی هایش، سپاه بزرگش، شمشیر تیزش و همه ی ثروتش بی فایده بوده است. او فرماندهان ارتش را فرا خواند و گفت:من این دنیا را بزودی ترک خواهم کرد. اما سه خواسته دارم. لطفاً، خواسته هایم را حتماً انجام دهید.
فرماند هان ارتش در حالی که اشک از گونه هایشان سرازیر شده بود موافقت کردند که از آخرین خواسته های پادشاهشان اطاعت کنند. اسکندر گفت:اولین خواسته ام این است که پزشکان من باید تابوتم را به تنهایی حمل کنند.ثانیاً، وقتی تابوتم دارد به قبر حمل می گردد، مسیر منتهی به قبرستان باید با طلا، نقره و سنگ های قیمتی که در خزانه داری جمع آوری کرده ام پوشانده شود.سومین و آخرین خواسته این است که هر دو دستم باید بیرون از تابوت آویزان باشد.
مردمی که آنجا گرد آمده بودند از خواسته های عجیب پادشاه تعجب کردند. اما هیچ کس جرأت اعتراض نداشت.
فرمانده ی مورد علاقه اسکندر دستش را بوسید و روی قلب خود گذاشت گفت:
پادشاها، به شما اطمینان می دهیم که همه ی خواسته هایتان اجرا خواهد شد. اما بگویید چرا چنین خواسته های عجیبی دارید؟
در پاسخ به این پرسش، اسکندرنفس عمیقی کشید و گفت:
من می خواهم دنیا را آگاه سازم از سه درسی که تازه یاد گرفته ام. می خواهم پزشکان تابوتم را حمل کنند چرا که مردم بفهمند که هیچ دکتری نمی تواند هیچ کس را واقعاً شفا دهد. آنها ضعیف هستند و نمی توانند انسانی را از چنگال های مرگ نجات دهند. بنابراین، نگذارید مردم فکر کنند زندگی ابدی دارند.
دومین خواسته ام در مورد پوشاندن طلا، نقره و جواهرات دیگر در مسیر راه به قبرستان، این پیام را به مردم می رساند که حتی یک خرده طلا هم نمی توانم با خود ببرم. بگذارید مردم بفهمند که دنبال ثروت رفتن اتلاف وقت محض است.
و درباره ی سومین خواسته ام یعنی دستهایم بیرون از تابوت باشد، می خواهم مردم بدانند که من با دستان خالی به این دنیا آمده ام و با دستان خالی این دنیا را ترک می کنم.
آخرین گفتار اسکندر: بدنم را دفن کنید، هیچ مقبره ای برایم نسازید، دستانم را بگذارید بیرون باشد تا اینکه دنیا بداند شخصی که چیزهای خیلی زیادی بدست آورد هیچ چیزی در دستانش نداشت زمانی که داشت از دنیا می رفت.
هیچ وقت از یاد خدا غافل نشوید و اعمال دینی را به موقع و با نیت خالص انجام دهید. بدانید که خدا هیچ وقت بنده هایش را تنها نمی گذارد و همیشه به یاد او بودن مایه ی آرامش دلهاست.   ♥ درهم و برهمی زندگیتان را کمتر کنید . این به آن معنی نیست که همه ی وسایلتان را بیرون بریزید. نه , منظورمان این است که کمدها , طبقه ها و اثاثیه منزل و محل کارتان را مرتب کنید. در این مرتب کردن خودتان را از شر هرچیزی که به دردتان
نمی خورد, لازم ندارید, استفاده نمی کنید و می توانید به راحتی بدون آن زندگی کنیدخلاص کنید.

 ♥  اگر در روابط شخصیتان اختلافاتی دارید و هنوز از آن ناراحتید, رابطه تان را بهبود بخشید. بروید و با فرد مورد نظر صحبت کنید و احساستان را با او در میان بگذارید. اگر لازم باشد, عذر خواهی کنید و بخشش بخواهید یا از طرفتان معذرت خواهی طلب کنید و او را ببخشید . اگر آن رابطه ارزش نگه داشتن را داشته باشد, مطمئن باشید که می توانید آن را حفظ کنید.

      سلام خوش آمدیدتاريخ : چهارشنبه هجدهم دی ۱۳۹۲ | ۹ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

یادداشتی حکیمانه از نلسـون مانـدلا

زندگی، شگفت انگیز است فقط اگر بدانید که چطور زندگی کنید.

شجاعت مترادف نترسیدن نیست، بلکه شجاعت به معنای غلبه بر ترس است.


موفقیت پیش رفتن است نه به یک نقطه پایان رسیدن.

مهم این نیست که زیبا باشی زیبایی در این است که مهم باشی حتی برای یکنفر.

شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن.


دو نفر ممکن است دقیقاً به یک چیز نگاه کنند و دو چیز کاملاً متفاوت را ببینند.

خشم و رنجش همچون نوشیدن زهر و سپس، امید به نابودی دشمنان است.

بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی.


بقای دوستی ها به تفاهم متقابل وابسته است.

کوچک باش و عاشق، که عشق می داند آئین بزرگ کردنت را ...

ما هم به ذهن سلیم و هم قلب نیازمندیم. شکوه زندگی این نیست که هرگز به زانو در نیائیم، در این است که هر بار افتادیم دوباره برخیزیم.


آزادی به بریدن زنجیرها از دست و پا خلاصه نمی شود، آزادی به احترام گذاشتن آزادی دیگران نیز نیاز دارد.

اگر قرار باشد خون را با خون شست دچار بدبختی میشویم، ببخشیم اما فراموش نکنیم!

هیچ چیز مانند نحوه ی رفتار افراد یک جامعه با کودکان، شرافت آن جامعه را نشان نمیدهد.


به میلیونها انسانی كه در جنوب آفریقا هستند و به كسانی كه آنها را دیده ام و می شناسم، پیشنهاد می كنم كه ارزش دوستی خود را بدانند و بیشتر عشق بورزند.

بهترین لذت آدمی این است كه بداند نسلی از او بر جا مانده، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است كه بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش او است و هر فردی می تواند از این لذت برخوردار شود.
هر روز صبح در جنگل آهوئی از خواب بیدار میشود که میداند باید از شیر تندتر بدود تا طعمه او نگردد و شیری که میداند باید از آهوئی تندتر بدود تا گرسنه نماند. مهم نیست شیر باشی یا آهو مهم این است که با تمام توان شروع به دویدن کنی.


برای آنکه مانع احساس عدم امنیت دیگران در اطرافمان باشیم، خود را از انظار دور می سازیم. اما این کار ما را به جایی نمی رساند. ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است آشکار سازیم و این امر، همه ی انساتها را در بر میگیرد. و زمانی که به این نور درونمان اجازه تابیدن می دهیم، ناآگاهانه به دیگران نیز اجازه چنین کاری را می دهیم.

از خدا پرسیدم: خدایا چطور می توان بهتر زندگی کرد؟ خدا جواب داد : گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر، با اعتماد زمان حالت را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو. ایمان را نگهدار و ترس را به گوشه ای انداز.
تاريخ : چهارشنبه یازدهم دی ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و آفتاب هشتم امامت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) تسلیت باد

اس ام اس تسلیت رحلت حضرت محمد (ص) - www.RadsMs.com

داغی اگر نبود که گریان نمی شدیم

لطفی اگر نبود مسلمان نمی شدیم

یا ایّها الرّسول بدون دعای تو

از پیروان عترت و قرآن نمی شدیمتاريخ : دوشنبه نهم دی ۱۳۹۲ | ۹ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
شب یَلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می‌شود. ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام شب یلدا را جشن می‌گیرند.

واژه «یلدا» به معنای «زایش زادروز» و تولد است. ایرانیان باستان با این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می‌شوند و تابش نور ایزدی افزونی می‌یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می‌خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می‌کردند و از این رو به دهمین ماه سال دی (دی در دین زرتشتی به معنی دادار و آفریننده) می‌گفتند که ماه تولد خورشید بود…

یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آنقدر کوتاه است

که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت

یلدایتان مبارک

 تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

استادی درشروع کلاس درس، لیوانی پراز آب به دست گرفت. آن را بالا گرفت که همه ببینند... بعد از شاگردان پرسید:به نظر شما وزن این لیوان چقدر است؟

 شاگردان جواب دادند:50 گرم، 100 گرم، 150 گرم

استاد گفت:من هم بدون وزن کردن، نمی دانم دقیقا“ وزنش چقدراست. اما سوال من این است: اگر من این لیوان آب را چند دقیقه همین طور نگه دارم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

شاگردان گفتند: هیچ اتفاقی نمی افتد.

استاد پرسید: خوب، اگر یک ساعت همین طور نگه دارم، چه اتفاقی می افتد؟

یکی از شاگردان گفت: دست تان کم کم درد میگیرد.

حق با توست.. حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟

شاگرد دیگری گفت: دست تان بی حس می شود. عضلات به شدت تحت فشار قرار میگیرند و فلج می شوند. و مطمئنا“ کارتان به بیمارستان خواهد کشید و همه شاگردان خندیدند.

استاد گفت: خیلی خوب است. ولی آیا در این مدت وزن لیوان تغییرکرده است؟

شاگردان جواب دادند: نه

پس چه چیز باعث درد و فشار روی عضلات می شود؟ درعوض من چه باید بکنم؟

شاگردان گیج شدند. یکی از آنها گفت: لیوان را زمین بگذارید.

استاد گفت: دقیقا“ مشکلات زندگی هم مثل همین است.

اگر آنها را چند دقیقه در ذهن تان نگه دارید.

اشکالی ندارد. اگر مدت طولانی تری به آنها فکر کنید، به درد خواهند آمد.

اگر بیشتر از آن نگه شان دارید، فلج تان می کنند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.

فکرکردن به مشکلات زندگی مهم است... اما مهم تر آن است که درپایان هر روز و پیش از خواب، آنها را زمین بگذارید.

به این ترتیب تحت فشار قرار نمی گیرند، هر روز صبح سرحال و قوی بیدار می شوید و قادر خواهید بود از عهده هرمسئله و چالشی که برایتان پیش می آید، برآیید!

 دوست من، یادت باشد که لیوان آب را همین امروز زمین بگذاری.

زندگی همین است!تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

 حرفای بچه های امروز ودیروز

تو 10 سالگي : "مامان ، بابا ، عاشقتونم...:

تو15 سالگي :  "ولم كنين !"

تو 20 سالگي :  "مامان  وبابا هميشه ميرن رو اعصابم.."

 تو 25 سالگي  :  "بايد  ازاين خونه بزنم  بيرون.. "

تو 30 سالگي :  "حق  با شما بود. "

تو35 سالگي :   "مي خوام  برم  خونه پدر و مادرم. "

تو 40 سالگي  :  "نمي خوام  پدرومادرم را از دست بدم."

تو 70 سالگي :  "من  حاضرم همه  زندگيم  را بدم تا  پدرومادرم  الان اينجا  باشن. "

بياييد از  همين الان قدر پدرومادرامونو  بدونیم كه فردا  واقعا  ديره .... خيلي  دير.

((فداتون بشم الهي))تاريخ : چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

سرکه سیب

حتما باید شنیده باشید که میگن خوردن یک سیب در روز شما رو از مراجعه به دکتر بی نیاز می کنه! حالا سرکه اش هم سرشار از خاصیت هست و معجزات زیادی داره! سرکه سیب حاوی مواد معدنی زیادی هست و علاوه بر خواصی که کلا سرکه بر روی دستگاه های تصفیه کننده خون داره٬ سرکه ی سیب خواص بیشتری هم داره و نه تنها یک اسید استیک سالم و ملایم هست و بر روی کبد و کیسه صفرا اثر فعال کننده داره، بلکه به مقدار قابل توجهی دارای پتاسیم٬ فسفر٬ کلرور منیزیم٬ کلرورسدیم٬ گوگرد٬ ویتامین های گروه B و ویتامین D هست که این مواد موجود در سرکه سیب باعث طراوت و نشاط سلول های بدن می شود و می تونه دستگاه گوارش را فعال کنه و اثر فوق العاده خوبی هم بر روی هضم مواد چربی گوشتی و پروتئین دارد. در اینجا اشاره ای داریم به فواید کاربردی، تغذیه ای و بهداشتی سرکه سیب که امیدواریم شما دوستان عزیزم در پرشین استاربه این محلول مفید بیشتر از قبل توجه داشته باشید :

آشنایی با برخی فواید سرکه سیب :

1. متوقف کردن سکسکه

به هنگام سکسکه، خوردن یک قاشق چای خوری سرکه سیب به دلیل مزه ترش آن به متوقف کردن آن کمک می کند.

2. دندان های سفیدتر

اگر می خواهید دندان هایی سفیدتر داشته باشید، غرغره کردن سرکه سیب در صبح توصیه می شود. سرکه سیب به از بین بردن لکه ها، باکتری های دهان و لثه و سفید کردن دندان ها کمک می کند. بعد از غرغره کردن مانند روزهای معمولی مسواک بزنید. دندان های خود را یک بار در هفته در صورت امکان با جوش شیرین بشویید، این کار نیز برای از بین بردن لکه ها و سفید شدن دندان ها موثر است. شما همچنین می توانید از نمک به عنوان خمیردندان جایگزین استفاده کنید. اگر لثه های شما احساس نرمی دارند به مسواک زدن با نمک در هر روز ادامه دهید.

3. رفع مشکلات معده

 اگر مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشد یک جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن می تواند کارساز باشد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که سرکه سیب حاوی پکتین است که می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند.

4. از بین بردن خستگی تمرین های ورزشی

 انجام تمرین های ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شود، و ایجاد خستگی می کند. گاهی نیز، این اسید به واسطه استرس های شدبد در بدن تولید می شود. اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یک پادزهر عمل می کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که احساس خستگی شما را رفع می کند. دفعه بعد که احساس خستگی کردید یک یا دو قاشق از سرکه سیب را با یک لیوان آب یا یک لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جان کنید و منتظر تاثیر شگفت انگیز آن بمانید.

5. پیشگیری از سوء هاضمه

 برای پیشگیری از سوء هاضمه، خوردن مقداری سرکه سیب، قبل از غذا را امتحان کنید. اگر می دانید که بعد از خوردن غذا احساس پشیمانی خواهید کرد این درمان سنتی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی بنوشید. دیگر از خوردن غذا احساس پشیمانی نخواهید کرد.

6. جلوگیری از گرفتگی عضلات پا در شب

 با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یک لیوان آب و خوردن آن در شب از گرفتگی عضلات پا در شب جلوگیری کنید. مدت کوتاهی پس از مصرف این مقدار سرکه سیب، دیگر از گرفتگی های دردناکی که شب هنگام برای شما پیش می آیند، خبری نخواهد بود.

7. رفع گرفتگی بینی

 یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. اینکار به از بین رفتن گرفتگی بینی شما کمک می کند.

8. کاهش گلو درد

 به محض اینکه احساس سوزش در گلوی خود کردید یک مقدار سرکه سیب بنوشید. این سرکه به از بین بردن عفونت کمک زیادی خواهد کرد زیرا که میکروب ها در محیط اسیدی سرکه دوام نمی آورند. کافی است یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کنید و هر ساعت یک بار غرغره کنید.

- آشنایی با خواص سرکه سیب برای زیبایی، مو و بدن

 مو:سرکه سیب موهای شما را شفاف کرده و موجب درخشندگی آن می‌شود. برای این کار، درون ظرف شامپوهای قدیمی و خالی شده، نصف قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و پس از شامپو زدن، روی موهای خود بریزید و این کار را چند بار در هفته انجام دهید.

صورت:آیا می‌دانید شستن صورت با سرکه سیب به تنظیمphپوست شما کمک می‌کند؟ به این منظور، ‌سرکه سیب را با دو قسمت آب ترکیب کرده و با استفاده از یک پنبه آن را به صورت خود بمالید. شما می‌توانید این کار را هنگام شب،‌ پس از شستن صورت و یا صبح، قبل از استفاده از مرطوب کننده انجام دهید. همچنین می‌توانید سرکه سیب را برای روشن شدن پوست خود روی نقاط تیره آن بمالید و تا صبح آن را پاک نکنید.

دست‌ها و پاها:آیا پس از یک روزکاری طولانی دست‌ها و پاهای‌تان خسته و متورم شده‌اند؟ با خود مهربان باشید و دست‌ها و پاهای‌تان را درون مخلوط آب گرم و سرکه سیب ماساژ دهید.

دندان:آیا می‌دانید سرکه سیب کمک خوبی برای از بین بردن لکه دندان خواهد بود؟ سرکه سیب را به طور مستقیم روی دندان‌های خود بمالید و پس از چند دقیقه آن را بشویید.

آفتاب سوختگی:آیا دچار آفتاب سوختگی بدی شده‌اید؟ به آب درون وان حمام، یک پیمانه سرکه سیب اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه درون آن قرار گیرید.

پس از اصلاح (افتر شیو):درون یک بطری، آب و سرکه سیب را به اندازه مساوی با هم خوب ترکیب کنید.
سم زدایی:برای شستشوی بدن به خصوص کلیه‌ها، دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را درون دو لیتر آب تصفیه شده بریزید و در طی روز کم کم از آن بنوشید.
کاهش وزن:یکی از بهترین فرمولها برای درمان اضافه وزن مصرف یک قاشق مرباخوری سرکه سیب در یک لیوان آب ولرم ناشتا هست. خیلی‌ها که به دنبال رژیم‌های لاغری هستند معتقدند سرکه سیب به سوزاندن چربی‌ها در بدن کمک می‌کند.

- کاربرد سرکه سیب برای بهداشت خانه و حیوانات خانگی

  تمیز کردن:نصف پیمانه سرکه سیب را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و از آن برای تمیز کردن مایکروویو، کاشی‌های حمام، ‌سطوح آشپزخانه، شیشه پنجره‌ها و آینه‌ها استفاده کنید. از این ترکیب همچنین می‌توانید به عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

رفع کک از حیوانات خانگی و وسایل خانه:‌سرکه سیب را که با 50 درصد آب ترکیب کرده وبرای رفع کک، روی پوست حیوان و نیز مبلمان خانه اسپری کنید.

- خواص سرکه سیب برای حفظ سلامتی و بهداشت

 به گفته پزشکان سرکه‎‎‎سیب‎‎عصاره طبیعی‎سیب است‎که مواد سمی‎و زاید بدن‎را از بین‎می‌برد. برخی از متخصصان معتقدند مصرف سرکه سیب به همراه آب گوجه‌فرنگی یا هویج خواص آن را افزایش می‌دهد.

سرکه‎سیب‎موجب کاهش‎زگیل‎و خال‌های‎پوستـی‎می‌شود و از سویی دیگر در رفع‎ترک‎‌های‎پاشنه‎پا و دست موثر است. همچنین‎توصیه می‌شود که برای درمان‎خارش‎پوست‎سر، خشکی‎مـوهـا و شوره‎سر نیز از سرکه سیب استفاده شود.

‎هرچند سرکه‎‎سیب‎خاصیت اسیدی دارد اما موجب تقویت‎دستگاه گوارش‎‎و کاهـش ناراحتی‎‎کلیه‎‎و مثانه می شود. حتی نوشیدن سرکه سیب برای‎‎‎رفع‎سنگ صفرا، بـهبـود آرتـروز و جلوگیری‎‎از خونریزی بینـی‎توصیه می‌شود.

سرکه سیب‎طبـیعـی‎‎یـکـی از بهترین‎‎‎عوامل‎سالم‎و شاداب‎نگهداشتن بدن است و بهتر است به همراه آب و مقداری عسل مصرف شود.

سالیان سال مردم معتقد بودند سرکه سیب، بعنوان ماده ای بر علیه عفونت و حتی برای رفع پوکی استخوان و برای هضم بهتر موادغذایی موثر است.

سرکه سیب از بروز سرطان پیشگیری هم می کند. اگر چه سرکه سیب سرطان را درمان نمی کند، ولی بدلیل داشتن آنتی اکسیدان، رادیکال های آزاد را در بدن از بین می برد. رادیکال های آزاد ترکیبات خطرناکی هستند که در اثر اکسیداسیون به وجود می آیند و باعث تخریب سلول های بدن، پیری زودرس سلول ها و ایجاد سرطان می شوند. بتاکاروتن آنتی اکسیدان مهمی است که در سرکه سیب وجود دارد و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. سرکه سیب علاوه بر بتاکاروتن، ماده دیگری نیز دارد که از سرطان جلوگیری می کند. نام این ماده پکتین است. پکتین یک نوع فیبر غذایی است. مطالعات نشان داده که دریافت زیاد فیبر از بروز سرطان و به خصوص سرطان روده جلوگیری می کند، زیرا فیبرها با مواد سرطان زا در روده ترکیب می شوند و باعث دفع سریع تر آنها از بدن می شوند.

- سایر فواید سرکه سیب

 1. سرکه سیب دارای خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کننده است. ضد باکتری و ضد قارچ است و باعث ارتقاء عمل سیستم ایمنی بدن در مقابله با عوامل بیماری زا می شود.
2. مقدار پتاسیم بدن را تنظیم می کند، در نتیجه به حفظ تعادل اسیدی- بازی خون کمک می کند.
3. برای تصلب شرائین مفید است، زیرا هنگام مستحکم شدن استخوان ها، توده کلسیمی موجود در مفاصل را تجزیه می کند.
4. برای درمان مسمومیت غذایی و ناراحتی های گوارشی مفید است.
5. عفونت ادراری را بهبود می بخشد.
6. فشار خون بالا را کاهش می دهد.
7. در افرادی که داروهای دیورتیک ( ادرارآور ) مصرف می کنند، مصرف سرکه سیب، باعث جایگزین شدن و جبران پتاسیم از دست رفته می شود. برای این منظور دو قاشق مرباخوری سرکه سیب را با مقداری آب مصرف کنید.

 ۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ www.shabahang20.blogfa.com ۩۞۩animated gif - apples

 تاريخ : پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۹۲ | ۱۰ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

با آرزوی قبولی عزاداری  شما عزیزان وبا تشکر فراوان از دانش آموزان عزیزی که در این ایام در  برپایی مراسم سوگواری امام حسین (ع)شرکت نموده اندو بانی برای  صبحانه وناهار شده اند

img_0022.jpg

img_0032.jpg

img_0035.jpg

img_0045.jpg

img_0047.jpg

img_0069.jpg

 تاريخ : یکشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۲ | ۱۲ بعد از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

ماه خون ماه اشک ماه ماتم شد ، بر دل فاطمه داغ عالم شد . فرا رسیدن ماه محرم   را به عزادارن راستینش تسلیت عرض مینماییم.تاريخ : دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲ | ۱۰ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |تاريخ : شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ | ۱۱ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |

هفته تربیت بدنی

شرکت دانش آموزان در برنامه پیاده روی بلوار دانش وپارک آیت اله مدنی واجرای مسابقات ورزشی

 تاريخ : شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ | ۹ قبل از ظهر | نویسنده : معاون.فاطمه میرزابیگی |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.